PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
podrobné informace k přijímacímu řízení do všech stupňů studia naleznete >zde<

> Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání (bakalářské studium jednooborové)
...více

> Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání (bakalářské studium dvouoborové)
...více

> Učitelství výtvarné výchovy pro střední školy a základní umělecké školy (magisterské studium jednooborové)
Podmínkou přijetí ke studiu je absolvování jednooborového bakalářského studia Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání na KVV PdF UP v Olomouci nebo bakalářského či magisterského studijního oboru příbuzného charakteru, který je zárukou, že uchazeč disponuje požadovanými dovednostmi a vědomostmi v praktické i teoretické sféře výtvarné tvorby a umění. Přijímací zkouška se bude konat formou rozpravy, při níž uchazeči předloží autorské portfolio výtvarných prací dokumentujících jejich dosavadní tvůrčí profil formou kvalitní fotodokumentace, představí svou bakalářskou (event. magisterskou) práci a prokážou odpovídající orientaci v oboru. Výsledky bakalářské (event. magisterské) státní závěrečné zkoušky dále doloží ověřenou kopií vysvědčení. Absolventi bakalářských (event. magisterských) studijních programů jiných vysokých škol navíc předloží soubor deseti originálů kresebných a malířských prací.

> Učitelství výtvarné výchovy pro střední školy a 2. stupeň základních škol (magisterské studium dvouoborové)
...více

> Výtvarná výchova (teorie výtvarné pedagogiky a výtvarné tvorby) (doktorský studijní program)