PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
podrobné informace k přijímacímu řízení do všech stupňů studia naleznete >zde<

> Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání (bakalářské studium jednooborové)
...více

> Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání (bakalářské studium dvouoborové)
Test studijních předpokladů a talentová zkouška.

Talentová zkouška prověřuje talentové a studijní předpoklady uchazeče testem, pohovorem a hodnocením souboru domácích prací, v němž by měly být zastoupeny jak kresebné a malířské studie, tak i díla volná, ve kterých autor usiluje o vlastní pojetí zvoleného tématu. V případě prostorových, velkoformátových realizací nebo akcí vázaných na konkrétní místo předloží uchazeč fotodokumentaci.

Domácí práce
Hodnotí se schopnost pracovat s různými způsoby zobrazení a výtvarné materializace (studijní, volná či užitá tvorba) v návaznosti na charakter zvoleného tématu i uchazečova schopnost vyjádřit se přesně a výstižně. Soubor musí obsahovat minimálně dvacet prací velikosti v rozmezí formátů A4 - B1. Větší práce než B1 může uchazeč doložit formou fotodokumentace.

Pohovor
Hodnotí se zájem o obor, schopnost promluvit o výtvarném či jiném uměleckém díle ve smyslu jeho stručné analýzy nebo srovnání s jinými díly. Při pohovoru také uchazeč předloží doklady o své zájmové činnosti a dalších aktivitách vztahujících se k oboru. Dále se hodnotí obecný kulturní rozhled i vůle rozvíjet vlastní talent.

> Učitelství výtvarné výchovy pro střední školy a základní umělecké školy (magisterské studium jednooborové)
...více

> Učitelství výtvarné výchovy pro střední školy a 2. stupeň základních škol (magisterské studium dvouoborové)
...více