PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
podrobné informace k přijímacímu řízení do všech stupňů studia naleznete >zde<

> Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání (bakalářské studium jednooborové)

Talentová zkouška prověřuje talentové a teoretické předpoklady uchazeče a odráží tak zvýšené nároky na uchazeče o jednooborové studium. Kandidát předkládá soubor domácích prací, ve kterém by měly být zastoupeny jak kresebné a malířské studie, tak i díla volná, v nichž autor usiluje o vlastní pojetí zvoleného tématu. V případě prostorových, velkoformátových realizací nebo akcí vázaných na konkrétní místo předloží uchazeč fotodokumentaci. Součástí přijímací zkoušky je vědomostní test prověřující všeobecný kulturní rozhled, orientaci v oblasti starého i současného výtvarného umění a teorie umění. Uchazeči absolvují praktickou zkoušku z kresby a pohovor zaměřený na uchazečovu schopnost promluvit o umění a formulovat vlastní zážitky ze setkání s ním. Vědomostní test obsahuje obecné otázky z dějin umění zaměřené na základní znalosti jednotlivých epoch a jejich protagonistů, příklady správného pochopení některých odborných termínů nebo otázky z českého jazyka a literatury. Některé otázky se mohou týkat také dalších příbuzných oborů. Test rovněž zkoumá uchazečovy schopnosti porozumět cizojazyčnému (anglickému) textu nebo obsahuje jednoduchý překladatelský úkol. Test je připraven ve standardní podobě jednoznačných otázek a výběru správné varianty z několika nabízených odpovědí.

Příklad testu znalostí a kulturního rozhledu > zde

> Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání (bakalářské studium dvouoborové)
...více

> Učitelství výtvarné výchovy pro střední školy a základní umělecké školy (magisterské studium jednooborové)